"Zakazane życzenie" Jessica Khoury

Każdy z nas pamięta ze swojego dzieciństwa bajkę o Aladynie i jego tajemniczej lampie. Jako dziecko marzyłam o tym, żeby taką lampę zdobyć i dzięki mocy dżinna spełnić swoje trzy życzenia. Jessica Khoury tchnęła w tę baśń nowe życie i opowiedziała ją nam na nowo.
Wydawnictwo: SQN
Oryginalny tytuł: The Forbidden Wish 
Liczba stron: 352 

Zahra jest dżinnem uwięzionym w lampie od pięciuset lat. Kiedy trafia w ręce Aladyna, niestety nie umożliwia jej to wolności. Musi trwać przy swym panu dopóki ten nie wypowie swoich trzech życzeń. Aladyn jest ulicznym złoczyńcą i złodziejem, który najbardziej na świecie pragnie pomścić smierć swoich rodziców, a moc Zahry daje mu szansę, żeby to marzenie spełnić. Nie wszystko jednak jest tak proste jakby mogło się wydawać, bowiem każde wypowiedziane życzenie ma swoją cenę. Istnieją też życzenia zakazane, które sprowadzą na człowieka śmierć.

Życie Zahry komplikuje się kiedy otrzymuje szanse zdobycia całkowitej wolności - może zostać wolnym dżinnem. Już nigdy nie będzie musiała spełniać życzeń, ani wracać do znienawidzonej przez siebie lampy. Dostaje do wykonania zadanie. Jest tylko jeden problem - jak ma je wykonać nie zdradzając przy tym Aladyna, w którym się zakochała? Wybór jest bardzo trudny, wolność czy miłość ? Jak Zahra poradzi sobie w świecie ludzi, którzy tak nienawidzą rasy dżinnów?

"Zakazane życzenie" to historia pełna magii,  miłości i przygòd. Każdy rozdział wnosi coś nowego i zaskakującego, a dzięki wyrazistym bohaterom nie sposób się nudzić. Czy przeczytać? Oczywiście! Ta książka to gratka dla fana fantastyki młodzieżowej przeplatanej miłosnym wątkiem.


Uff... Pierwsze koty za płoty czyli pierwszy post za mną! Dziękuję wszystkim, którzy przeczytali do końca. Komentujcie, obserwujcie a ja z chęcią zajrzę do Was! 
PS. Każda uwaga skierowana do mojego posta jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ dopiero raczkuje w tym blogowym świecie :)

9 komentarzy:

 1. Ja też dopiero zaczynam w blogowaniu, więc nie jesteś sama :D Co do recenzji i samej książki, jestem jej strasznie ciekawa i przy najbliższej okazji postaram się ją kupić :)
  Pozdrawiam! :)
  strefafangirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, hej :D Świetna recenzja ;D
  A co do samej książki - też mi się bardzo podobała :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciągle widzę tę książkę na blogach, ale mnie jakoś na razie nie zachęca, ale może kiedyś po nią sięgnę, zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi bardzo zachęcająco, może sięgnę po nią gdy będę miała chwilę :)

  Zapraszam do mnie - http://puszczonewniepamiec.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie mój typ książek :l Ale Alladyna uwielbiałam :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 bookinoman , Blogger