"Słowa w ciemnym błękicie" Cath Crowley

Chyba źle obliczyłeś te swoje rozrachunki. Życie jest największe, a śmierć niewiele znaczy, pojawia się dopiero na końcu.

"Słowa w ciemnym błękicie" to książka z rodzaju tych, które zapadają w pamięć na bardzo długo. Usiana cytatami, pouczająca, mówiąca o życiu takim jakim jest - bez koloryzowania. Jestem szczęśliwa, że miałam okazję przeczytać tę pełną miłości, nadziei i wiary historię i mam nadzieję, że zachęcę Was do tego, aby po nią sięgnąć.

Kilka lat temu Rachel wyjechała z Melbourne, a ściślej mówiąc z Gracetown dzielnicy na jego obrzeżach ze złamanym sercem. Pokochała swojego najlepszego przyjaciela Henrego i zostawiła dla niego list w antykwariacie jego rodziny - list umieszczony w ulubionej książce chłopaka, w którym Rachel wyznała mu miłość nie doczekał się odpowiedzi. Teraz dziewczyna wraca do miasta z jeszcze bardziej złamanym sercem, może nawet roztrzaskanym na miliony kawałków, gdyż śmierć ukochanego brata zmieniła jej życie boleśnie i nieodwracalnie. Jak więc ma sobie poradzić z tak bolesną stratą pracując w antykwariacie u boku swojej niespełnionej miłości?

Dla Henrego ostatni czas również nie był łaskawy. Ukochana dziewczyna Amy, dla której zrobiłby wszystko zostawiła go. Chłopak, nie potrafi się z tym pogodzić, ciągle ma nadzieję, że może jednak Amy do niego wróci bo przecież zawsze wraca. Rodziny interes - antykwariat będący oczkiem w głowie ojca Henrego, a także samego chłopaka ostatnio nie przędzie najlepiej. Matka i ojciec nie potrafią się ze sobą porozumieć. Do miasta jednak wraca Rachel, jego dawna przyjaciółka. Czy para będzie miała szansę na odbudowanie łączącej ich więzi?
Oryginalny tytuł: Words in Deep Blue
Autor: Cath Crowley
Wydawnictwo:  Jaguar
Liczba stron: 287
Data premiery: 11 kwietnia 2018

Henry i Rachel próbując odbudować na nowo swoją przyjaźń wymieniają się listami, które zostawiają w swoich ulubionych książkach. Nie tylko oni tak się porozumiewają, także inni pracownicy i ludzie odwiedzający antykwariat zostawiają swoje żale, nadzieje i wyznania w Bibliotece Listów - dziale wypełnionym ludzkimi słowami i myślami.

"Słowa w ciemnym błękicie" to historia o miłości, nadziei, bólu po stracie ukochanej osoby, ludziach, ich troskach i zmartwieniach. Myślę, że każdy z Was znalazł by w niej coś, co sprawiłoby, że w jakiś sposób by się z tą książką utożsamił. Dla mnie były to listy, krótkie wiadomości pozostawione dla kolejnego czytelnika. Sama tak kiedyś robiłam, koślawym pismem dziesięciolatki wypisywałam życzenia "miłego dnia", "miłego czytania" na karteczkach, które wkładałam do książek wypożyczonych z biblioteki. Ta piękna historia daje nadzieję na lepsze jutro i sprawia, że nie można się od niej oderwać, mam nadzieję, że znajdzie się na waszej półce.


Za egzemplarz książki bardzo dziękuję:

Wydawnictwo Jaguar    Drogi czytelniku! 
Niezmiernie mi miło, że poświęciłeś swój cenny czas, aby przeczytać moją opinię. Mam nadzieję, że zostaniesz u mnie na dłużej i zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza. 
Zapewniam Cię, że w wolnej chwili na pewno Cię odwiedzę !

13 komentarzy:

 1. Motyw Biblioteki Listów w tej powieści wydaje się być bardzo ciekawy ale poza nim nie wiem czy historia by mnie zachwyciła :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że może kiedyś zdecydujesz się żeby ją przeczytać bo jest tego warta!

   Usuń
 2. Kiedyś, być może sięgnę po tę książkę.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam, podobała mi się, ale nie uważam, by była aż tak dobra jak to inni się zachwycają :) Ale motyw listów był super :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się motyw z biblioteką listów był piękny i oryginalny :) szkoda, że cię nie zachwyciła .

   Usuń
 4. Tyle książek tak mało czasuuuu ;)
  Mam tę książkę na swojej chciej-liście od momentu kiedy pojawiła się w zapowiedziach, mam nadzieję że jak już do niej zasiądę to się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam taką nadzieję! Miłego czytania i czekam na Twoją opinię :)

   Usuń
 5. Bardzo lubię takie pouczające książki, z cytatami, które mogę sobie gdzieś wyryć w pamięci, więc chętnie zapoznam się z tą powieścią.
  Pozdrawiam :)
  My blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam już o niej dużo dobrego, pewnie by mi się spodobała :)

  Pozdrawiam Grovebooks :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już nieraz słyszałam o tej książce i miałam ją nawet w planach, ale zupełnie wyleciała mi z głowy! Ale tym razem już sobie zapisałam :D
  xoxo
  L. (https://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 bookinoman , Blogger